top of page
Ara

Korona Günlerinde Kamp Kurallarımız1. El Yıkanması: Kamp alanımızın girişinde WC ve diğer su ihtiyaçlarının temini için bir çeşme mevcuttur. Kamp alanlarında COVID-19 içinde etkili ola sabun ile 15-20 saniye el yıkama, diğer risk etkeni olan Cryptosporidium (Krypto)’dan koruma sağlamaktadır. COVID-19 için kullanılan alkol bazlı dezenfektanlar, Krypto üzerinde sınırlı etkiye sahiptir. Her yapılan aktivite (uygulama, tuvalet kullanımı gibi) ve özellikle yemek öncesinde ellerin sabunla 15-20 saniye süreyle yıkanması gereklidir. Temizlik alanlarında verilen talimatları lütfen okuyunuz.

a. Yemek hazırlığı yapmadan önce

b. Yemekten önce

c. Tuvalet kullanımı sonrasında

d. Burun akıntısı, öksürük ya da hapşırma ile vücut sıvısının dışa çıkması ve ellere ya da kola bulaşması halinde

e. Hayvan ya da hayvan atıkları ile temas sonrası

f. Çöp ile olan temas sonrası

2. Kamp alanı çevresinde ve park içinde akan sular kesinlikle içilmemelidir. WC ve diğer çeşmelerdeki su temiz su olmakla beraber içme suyu değildir.

3. Kamp alanına yiyecek getirmeniz halinde, kamp alanı sorumlusunu bilgilendirmeniz ve ondan yiyecek ve içecek saklama koşulları ve araçları hakkında yardım istemeniz gereklidir.

4. Ortak kullanım alanları (yemek alanları, eğitim parkurları ve tuvaletler günlük olarak temizlenmekte ve riskli bölgeler dezenfekte edilmektedir.

5. Kamp alanında size konaklamanız için uyku tulumu, mat ve çadır diğer misafirlerin kullanımını takiben dezenfekte edilmiştir. Dezenfektasyon sonrasında, işlem gören malzemeler tarafımızdan etiketlenmektedir. Lütfen size verilen malzemelerin üzerinde etiket olup olmadığını kontrol edin.

6. Kamp alanı girişinde ve günlük olarak Kamp Alanı sorumluları ve katılımcılar COVID-19 izleme prosedürüne uygun şekilde Infrared Ateş ölçümü yapılacaktır. Eğer normal dışı bir gözlem yapılırsa, Kamp alanına girişinize izin verilmeyecektir.

7. Sosyal Mesafe 1.5 metredir (4-5 adım). Uygulamalar ya da diğer faaliyetler sırasında bu mesafenin kısalması gerektiğinde mutlaka maske takılması gereklidir. Kampa alanına yanında maskesi olmayan kişilerin girişleri yasaktır. Eğer maskeniz kaybolur, hasar görürse kamp alan sorumlularına lütfen bilgi veriniz.

8. Kişisel eşyalarınız, örneğin Matara, bardak, çatal, kaşık ve tekrar kullanılabilir kaplar ve tabaklarınızda mutlaka size ait olduğunu belirten bir işaret, ip ya da isim yazılı olmalıdır.

9. Tuvalet giriş alanlarında, yemek sıralarında ve çeşmelerde yerde belirtilen sosyal mesafe işaretlerine uyalım. Bu işaretler 1.5m ara ile beklenmesini kolaylaştırmak ve hatırlatmak için konmuştur.

10. Kamp alanında Yemek servisi sorumlu 1- 2 kişi tarafından standart hijyen kurallarına uygun şekilde yapılacak olup, katılımcılara yemekler sorumlular tarafından verilecektir. Bu şekilde tek kişi yemek aparatlarını kullanmış olup, olası teması minimum seviyeye getirecektir.

11. Katılımcıların kamp tarihinden geriye 14 gün içinde herhangi bir grip ya da benzer COVID 19 semptomlarını gösteren bir hastalık geçirmemiş olması gereklidir. İlgili beyan dokumanı tarafımızdan sizlere kamp girişi ya da kayıt esnasında gönderilecektir.93 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Covid-19

bottom of page